Najbliższe trzy dni to zmagania ósmoklasistów z egzaminem. Zaczynają we wtorek 24.05 językiem polskim, w środę 25.05 zmierzą się z matematyką, a czwartek 26.05 to test z języka nowożytnego. Trzymamy kciuki za zadających i życzymy "połamania piór".

Uwaga

Po egzaminach w piątek 27.05 w naszej szkole odbędzie się festyn szkolny. Początek festynu o godz. 16.00. Występy uczniów, loteria, rozgrywki sportowe to tylko niektóre z atrakcji, na które zapraszamy zarówno uczniów jak i rodziców. Obecność uczniów jest obowiązkowa w godzinach 16.00 - 19.00. Opiekę nad uczniami w tych godzinach sprawują wychowawcy. W tym dniu nie ma lekcji, uczniowie przychodzą do szkoły na godzinę 16.00.

Szkolne obchody Święta Konstytucji 3 Maja odbyły się 17 maja we wtorek. W szkole biel i czerwień królowały w strojach społeczności szkolnej.
Uczennice i Uczniowie przygotowali powtórkę z historii od rozbiorów do odzyskania przez Polskę niepodległości. Całości towarzyszyły piękne pieśni patriotyczne i misternie wykonane dekoracje.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za uświetnienie obchodów Święta Konstytucji 3 Maja.

16 maja klasy 1-3 wzięły udział w lekcji on-line „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka", której celem jest promowanie wśród dzieci od najmłodszych lat bezpiecznych zachowań na drodze i wyczulanie młodych umysłów na niebezpieczeństwa, mogące wystąpić w ruchu drogowym.
Prowadzący zajęcia wspólnie z dziećmi omawia przepisy i zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa najmłodszych.
Tematyka spotkania obejmowała m.in.:
-zasady poruszania się po drogach i stosowania się do sygnalizacji świetlnej,
-bezpieczeństwa w podróży (w tym stosowania pasów bezpieczeństwa),
-konieczności noszenia elementów odblaskowych,
-identyfikację służb ratunkowych oraz umiejętność ich prawidłowego powiadamiania.

Po kilku latach nieobecności udało się przebrnąć przez kilka etapów i zameldować w finale wojewódzkim. Niewiele zabrakło by nasi chłopcy w rozgrywanych w Gliwicach finałach znaleźli się w pierwszej czwórce Mistrzostw Śląska Szkół Podstawowych. Zabrakło odrobinę szczęścia i dwóch punktów w decydującym meczu! Czasami tak bywa. Ostatecznie nasza drużyna zajęła 6 miejsce! Jesteśmy szóstą drużyną województwa śląskiego !!! Ogromne brawa 👏👏👏 i gratulacje 👍👍👍😃😃😃 dla obu Adamów. Dziękujemy!