16 września klasa 3b swoje lekcje spędziła w Gospodarstwie Edukacyjnym Kuźnia u Kowola w Kuźni Raciborskiej. W czasie warsztatów poznaliśmy faunę i florę łąk i pól i warstwy lasu. Poznaliśmy elementy historii regionu, dowiedzieliśmy się o lipach króla Jana III Sobieskiego. Wysłuchaliśmy prelekcji na temat "Jak powstaje miód". Poznaliśmy zioła pół, lasów i łąk używane w ziołolecznictwie ale również często goszczące w potrawach na naszych stołach. Zasadziliśmy w doniczkach komarzyce, które zabraliśmy do domku. Wspólnie dosadziliśmy do alei lip swoją małą Lipkę - w trosce o pszczoły. Pan Janek z Lilą zabrał nas na przejażdżkę konną po pięknym pachnącym igliwiem lesie w blasku jesiennego słonka przedzierającego się przez korony drzew. Relaksem i nie lada gimnastyką były ćwiczenia w mini parku linowym, instruktaż i ćwiczenia w strzelaniu z łuku oraz przedsobotnie pranie na rompli. Spotkaliśmy także maleńkiego "krokodylka"
i nieco większego hucułka, koziołka i owcę. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy GOSPODARZOM za tak miłe, profesjonalne i interesujące przyjęcie a także poczęstunek - pyszna babufka i lemoniada z cytryną, miętą i miodem z lokalnej pasieki.
 
Fotogaleria na naszym szkolnym FB