W dniu 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promocja lektury i głośnego czytania. Najważniejszymi odbiorcami tej akcji są dzieci i młodzież 🙂, ponieważ czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo oraz pobudza wyobraźnię. Czytanie to również  dobry pomysł na nudę.

W ramach akcji nauczyciele języka polskiego oraz biblioteka szkolna zorganizowali głośne czytanie w klasach I-VIII. Starsi uczniowie czytali sami pod czujnym okiem nauczyciela polonisty, a młodszym uczniom Pani z biblioteki przeczytała  fragmenty opowiadania Joanny Papuzińskiej pt. "Krasnale i olbrzymy" oraz fragmenty "Pamiętnika Czarnego Noska" Janiny Porazińskiej.