Dzisiaj w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć członków Grupy Rekonstrukcyjno - Historycznej "Powstaniec Śląski" z Wodzisławia Śląskiego oraz przedstawicieli Klubu Range Survival Club z Rybnika.
Wśród prowadzących był również Pan Tomasz Ratka z Traditionsverband NVA - Polska, zaprzyjaźniony z GRH "Powstaniec Śląski".
Uczniowie i uczennice klas 7 i 8 wzięli udział w żywej lekcji historii dotyczącej Powstań na Górnym Śląsku, walk toczących się w tym czasie na terenie Wodzisławia Śląskiego, Pszowa oraz okolicznych miejscowości.
Dla naszej młodzieży szkolnej było to odświeżenie, powtórzenie wiadomości zdobytych na lekcjach historii.
Najważniejsze przesłanie z dzisiejszej żywej lekcji historii to POKÓJ, POKÓJ PONAD WSZYSTKO ❤
Przedstawiciele Range Survival Club przedstawili nam pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.
Tematyka spotkania wzbudziła wśród naszej młodzieży spore zainteresowanie i emocje.
Serdecznie dziękujemy, już umawiamy się na kwietniowe spotkanie dla pozostałych klas.
Natomiast szef GRH "Powstaniec Śląski " Pan Kazimierz Piechaczek, który był wśród prowadzących prelekcję chciał serdecznie podziękować
za miłe spotkanie z naszą młodzieżą, cytuję ..."takie macie dzieci bardzo grzeczne, zdyscyplinowane, cichutkie i zainteresowane tematem".