Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. Podczas uroczystości, która odbyła się 23 i 24 marca, najmłodsi uczniowie zostali przyjęci do grona czytelników. Klasy pierwsze w tych dniach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez Panią bibliotekarkę. Na zajęciach uczniowie zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz dowiedzieli się jak dbać o książki. Następnie pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, a także wyprawki czytelnicze - książkę "Pierwsze abecadło", w ramach ogólnopolskiej kampanii "Mała książka- wielki człowiek" organizowanej przez Instytut Książki. Na koniec spotkania każdy uczeń wypożyczył pierwszą książkę. 🙂
Naszym czytelnikom życzymy wielu ciekawych przygód w świecie książek.📚🙂📚